ZAVŘÍT
Lucky Date – za jediný večer najdete svou životní lásku
MENU

Vztahové bludiště

Vztahové bludiště

Na těchto místech se budete mít možnost dočíst o vztazích mezi lidmi. Příběhy, ve kterých je nastíněna cesta, po které je možné se dát. Jen se rozhodnout a vykročit.

Proč bludiště? Protože zde budou příběhy i s určitou cestou, která by vás mohla vyvést ze spletitého klubka podobných vztahů. Není to tak složité jako labyrint, který má naopak za úkol vás zmást a nenechat najít cestu. Bludiště je na první pohled zamotané klubko chodeb (stejně jako vztah), ale když se snažíte, tak cesta ven je jednodušší, než se vám na začátku zdálo. Jen pro vaši úplnou informaci jsem pro vás níže shrnula rozdíl mezi labyrintem a bludištěm.

Labyrint, dle řecké mytologie, postavil legendární řemeslník pro krétského krále Minóa na ostrově Knóssos. Úkolem bylo zadržet strašného Mínotaura, který byl napůl člověkem a napůl býkem. Daidalos postavil Labyrint tak šikovně a chytře, že on sám mohl jen stěží uniknout poté, co stavbu dokončil. Mínotaura však nakonec zabil aténský hrdina Théseus, kterému pomohla Ariadné (dcera krále Mínóa) a její osudové klubko nití, které mu pomohlo najít cestu zpět.

Pojem labyrint se často zaměňuje s termínem bludiště. Existují přesnější definice, podle kterých je bludiště skládanka v podobě složitě větvených cest s možností volby cesty a směru, zatímco labyrint obsahuje do svého středu pouze jedinou cesta.

Vztahy jsou nejen v rodině – vztahy na pracovišti, ke kolegům, k nadřízeným. Vztahy v místě bydliště a soužití se sousedy. Jistě, že největší částí jsou vztahy v rodině, a to kromě vztahů mezi rodiči vzájemně a mezi rodiči a dětmi, dále také vztahy k vlastním rodičům, sourozencům, k partnerům, k dětem partnerů z předchozích vztahů, k tchánovi a tchyni, atd. Jedná se o mezilidské vztahy, kdy jsme nějakým způsobem k sobě více vázáni. Ne vždy to ovšem funguje, jak má nebo jak bychom si přáli.

Vše se buduje pomocí vzájemného kontaktu. Někdy se s příbuznými sotva vidíme, a pak je těžké najít společnou řeč. Napjaté vztahy bývají nejvíce v rodinách, kde spolu žije více generací. Vznikají často rozdílné názory na výchovu dětí, na hospodaření, na využití volného času a vůbec na běhu domácnosti. Vztah v rodině by měl budovat každý, neměli bychom je brát na lehkou váhu.

Je třeba si uvědomit, že vaše děti dobře poznají vaši nevraživost a neshody s jiným členem rodiny. Mohlo by se to odrazit na jejich chování. Z toho důvodu by dlouhotrvající sváry měly být odstraněny. Důležitým krokem je pochopení toho, že nějaký problém je a pak ho neodsunovat, ale řešit.

A jeden kratší příběh jednoho vnitřně neukončeného vztahu…

Začátkem července mi on odepsal na inzerát a po pár mejlících si chtěl dát sraz na koupališti. Vzhledem k tomu, že nebyl z mého města, ale z menší obce, tak by trošku bloudil. Ptát se je přeci pod úroveň a navigace k němu ještě asi nedorazila. Dohodli jsme se tedy, že sraz si nejprve dáme v místním velkém nákupním centru. Pravda – jeho bývalý požadavek srazu na koupališti na mne působil, že se za své tělo nestydí a klidně se jde ukázat v plavkách! A ejhle, ono nebylo moc být na co pyšný. Prostě byl spíše ješitný a trochu více sebevědomý. Avšak po chvíli hovoru mínění vylepšil a byl příjemný. Nevadil rozdíl vzdělání – on vyučen. Byl jistý sám sebou. V příšerném vedru, které toho července panovalo, jsme se rozhodli, že na koupaliště přeci jen zajedeme.

Docela příjemně jsme trávili další dny – u vody, v místní krásné oboře, na kole a nebo u něho v rodinném domě se zahradou. Dovolená se překulila. Jezdila jsem k němu co dva týdny na návštěvu, poznala jeho dospělé děti. Vzal mne velmi brzo mezi své přátele. Na jednom z výletů jsme se dokonce potkali s jeho skoro bývalou ženou a jejím mladým milencem. Milenec mne prohlížel a málem zakopl, jak hodnotil mou postavu. Ano, on byl ještě stále ženatý a jeho žena odešla, jenže rozvod ještě neproběhl. Časem jsem poznala, že žili velice zajímavý vztah – nevztah. Alespoň jednou týdně se stavila u ona něho a navařila dětem nebo okopala růže. Dost divoké a zvláštní uspořádání, jak jsme se tam u něho střídaly. On tedy nebýval doma, když tam byla ona. Nicméně chodila tam.

Mi začalo postupně docházet, že on vlastně nechce nový vztah, ale jen ukázat své ženě, že si také může někoho k sobě najít. Bylo třeba směšné, jak se snažil prostřednictvím toho, že se se mnou ukazuje třeba na místních lidových oslavách, zapůsobit na okolí. Nechtěl zůstat jako ten opuštěným ale ukázat se, že on si taky umí někoho nalézt. Postupně se situace zhoršovala, protože on nechtěl vztah, ale jen odplatu. Byl dost nervózní a stále kouřil. Já u něho v podstatě neměla co na práci a jen koukala na televizi. Na procházky jsem šla sama a na to jsem nepotřebovala jezdit k němu. Po pár návštěvách se naše výlety omezili jen na pobývání u televize. Navíc jsem zjistila, že si jeho žena u něho vylévá srdce, že stále nemůže se svým mladým milencem otěhotnět a jak půjde na umělé oplodnění. No, v jejích letech a při dvou dětech to byl docela divný a nesmyslný požadavek. Jeho reakce byla vše říkající – celý šťastný mi sdělil, že současný partner jeho ženy, je asi neplodný! S takovou radostí to sdělil, jako by asi uvažoval, že by zasáhl on?!

Situace byla opravdu divná. Jednou, když jsme měli naplánovat víkend, tak nezavolal. Docela se mi to hodilo, protože jsem nemusela vysvětlovat, že chci zůstat doma se synem, který měl angínu. Divné mi to ovšem bylo, ale neřešila jsem to. Jen jsem byla zvědavá. Po víkendu v neděli večer se ozval, jakoby nic. A nadšeně mi sděloval, že byl ve čtyřech zemích za pět dní. Prostě známý ho vzal s sebou do tiráku a on jel. To toho viděl v té rychlosti ( jsem si řekla )a z kabiny tiráku! Poznamenala jsem, že mi to mohl říct. Motal něco o tom, že na volání neměl čas, že se strašně rychle musel sbalit.

Uvědomila jsem si s konečnou platností, že ten, kdo se musí , co nejrychleji sbalit a jít pryč jsem já!

P.S. A to byl konec kapitolky v seznamování? Nenene, ve velice krátkém čase se objevil mladý, svěží a nezadaný muž, který po mně pokukoval již delší dobu, ale já byla v rádoby vztahu a nekoukala kolem sebe. Jak říkám – konec něčeho, znamená začátek jiného. A pro mne to byl začátek nové životní etapy, která mě vyzdvihla zase o kousek výš.

Publikováno dne: 07.04.2022

Náhodná reference

  • Lucky Date – za jediný večer najdete svou životní lásku - Petra 28 a Jakub 31

    Petra 28 a Jakub 31

    Dobrý večer paní Marcelo, velmi ráda Vám sděluji zprávu, že jsem manželé a bez Vás bychom se nenašli. Jsme Vám vděčni, že jsme se ten jeden seznamovací večer  na jaře 2020 ve Zlíně zrovna potkali. Tehdejší přezdívky = Caesar a Kleopatra, nám přinesly štěstí. Vidíme, že stále seznamujete  a LuckyDate z celého srdce doporučujeme všem svým nezadaným přátelům ve Zlíně i okolí. Má to smysl a funguje to. Ještě jednou 🙂  díky.

    Zobrazit všechny reference